Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej – Pogórze, niedziela 3.10.2021 godz. 17.30

W niedzielę, 3 października, w sposób szczególny dziękować będziemy Panu Bogu za dar naszej świątyni i kapłanów, którzy w niej posługują. Dopełnieniem naszego dziękczynienia będzie popołudniowy koncert Bielskiego Chóru Kameralnego pod kierownictwem prof. Beaty Borowskiej.

Zapraszamy do wysłuchania pieśni wypełnionych nostalgią, rozbrzmiewających średniowiecznym chorałem czy szeroką majestatyczną frazą. Będą to kompozycje o odrębnej stylistyce i różnorodnej ekspresji, powstałe na przestrzeni historii od średniowiecza po wiek XX.

W programie znajdą się religijne utwory chóralne kompozytorów takich jak: J. Arcadelt,  F. Mendelssohn – Bartholdy, S. Rachmaninow, J. Świder, A. Koszewski, C. Dufay, R. Applebaum, G. Aldem. Program ten dopełni cykl Five hebrew love songs Erica Whitacre’a na chór, skrzypce i fortepian oraz utwory instrumentalne w wykonaniu Małgorzaty Koby (skrzypce) oraz Doroty Zaziąbło (fortepian).

Zadanie współfinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursów dotacyjnych na rok 2021

Do zobaczenia w kościele w Pogórzu, w niedzielę 3 października,  o godz. 17.30.