Wielka Sobota – 16.04.2022

Cały dzień trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie. Na środku kościoła ustawiony był Krzyż, aby uczcić narzędzie naszego zbawienia.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny było o godz. 14.00 i 15.00. Tak jak w latach poprzednich, na stopniach ołtarza Miłosierdzia Bożego, parafianie złożyli kartonikowe skarbonki jałmużny postnej.

Sprawowanie Liturgii Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy o godz. 20.00 na zewnątrz kościoła od poświęcenia ognia. Wierni zgromadzili się przy bramie głównej, przed głównym wejściem do kościoła. Bezpośrednio po poświęceniu ognia najpierw do świątyni weszli wierni, a następnie kapłani i asysta. Przyniesione ze sobą świece zapaliliśmy na początku liturgii, następnie przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych a także na zakończenie Wielkosobotnich ceremonii, niosąc je w uroczystej procesji rezurekcyjnej. W radosnej procesji z Najświętszym Sakramentem niesionym przez Ks. Proboszcza trzykrotnie okrążyliśmy kościół. Uroczystości zakończyło odśpiewanie dwóch najpiękniejszych hymnów Kościoła: Ciebie Boga chwalimy oraz Raduj się Nieba Królowo.

Uroczyste nieszpory kończące obchody Świętego Triduum odprawione zostały w niedzielne popołudnie, o godz. 15.00.