Wielki Piątek – 15.04.2022

To jedyny dzień w roku, w którym Kościół nie sprawuje Eucharystii. O godz. 8.00 w kościele  odprawione zostało nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozważania modlitewne prowadził ks. kan. Jan, natomiast ks. prob. Ignacy wraz z służbą liturgiczną niosąc krzyż procesyjny przechodził do poszczególnych stacji.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpoczęła się o godz. 19.00. Obrzędy zakończyło przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, gdzie przez całą noc i cały następny dzień, do godz. 19.45 trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Bezpośrednio po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu adorację podjęła młodzież. Od godz. 22.00 do 8.00 Najświętszy Sakrament adorowały osoby, które zgłosiły gotowość czuwania zapisując się na listę w zakrystii. Pomni na słowa gorzkiego wyrzutu Pana Jezusa skierowane w Ogrodzie Oliwnym do apostołów: „nawet jednej godziny nie mogliście ze mną czuwać” – zachęceni byliśmy do podjęcia takiego umartwienia i czuwania. W skupieniu pomogły modlitwy, które znajdują się w folderach z „Raną Ramienia” (są w nich oprócz tej modlitwy do Rany Ramienia Jezusa, jeszcze dwie inne: koronka do krwawych łez Matki Najświętszej i różaniec do siedmiu boleści Maryi). Intencja, która w tę noc i w tym dniu w sposób szczególny nam towarzyszyła była o zakończenie tej strasznej, toczącej się na Ukrainie wojny i zapanowanie pokoju na całym świecie.

Panowie Strażacy oraz druhowie z młodzieżowej sekcji OSP podjęli wartę przy „Bożym Grobie”.

W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę do Bożego Miłosierdzia.