XII Pogorskie Kolędowanie – 29.12.2023

W piątek, 29 grudnia 2023 przy żłóbku stanęły dzieci, młodzież i ich rodzice, dziadkowie i bliscy, którzy jako dzieci tworzyli zespół “Arka Noego”. Dzisiaj to już trzecie pokolenie śpiewa w zespole a ich rodzice czy dziadkowie akompaniują na różnych instrumentach.  Młodzi artyści zaśpiewali kolędy oraz inne popularne przeboje Arki Noego. Chętnych do wysłuchania koncertu było tak dużo, że nie wszyscy zmieścili się w kościele. Dzięki łączom internetowym koncert można było wysłuchać w mediach społecznościowych.
Tradycyjnie Kolędowanie łączy się z celem charytatywnym – tym razem zbiórka przeznaczona została na doposażenie przyparafialnej wypożyczalni sprzęty rehabilitacyjnego, którego ciągle brakuje, bo tyle jest osób potrzebujących.
Na zakończenie Ks. proboszcz Ignacy Czader powiedział, że kolędy mają nam przypominać o tym, co Bóg uczynił dla naszego zbawienia – wcielony Jezus narodził się po to, abyśmy wszyscy doszli do nieba. Zauważył też, że świadectwo dane przez lidera zespołu Roberta Friedricha o tym, jak wielkim skarbem jest rodzina i dzieci było pięknym dopełnieniem Kolędowania.

„Na drugi brzeg”

Tak jest mało czasu mało dni
Serce bije tylko kilka chwil
Niespokojne czeka wierci się
Kiedy w końcu Ty przytulisz je
Tak jest mało czasu mało dni
Serce bije tylko kilka chwil
Nie wiem czy Cię poznam, ale wiem
Że na pewno Ty rozpoznasz mnie

Ref. Zabierzesz mnie na drugi brzeg
Za Tobą będę do Nieba biegł
Zabierzesz mnie na drugi brzeg
Za Tobą będę do Nieba biegł

Nie jest wcale ciężko, kiedy wiem
Że na końcu drogi spotkam Cię
Chociaż było tyle trudnych dni
Codziennie bliżej Nieba warto żyć
Tak jest mało czasu mało dni
Serce bije tylko kilka chwil
Nie wiem czy Cię poznam, ale wiem
Że na pewno Ty rozpoznasz mnie

Ref. Zabierzesz mnie na drugi brzeg
Za Tobą będę do Nieba biegł
Zabierzesz mnie na drugi brzeg
Za Tobą będę do Nieba biegł

Mijają godziny mija czas
Szukam Cię na niebie pośród gwiazd
Nie wiem czy Cię poznam, ale wiem
Że na pewno Ty rozpoznasz mnie

Ref. Zabierzesz mnie na drugi brzeg
Za Tobą będę do Nieba biegł
Zabierzesz mnie na drugi brzeg
Za Tobą będę do Nieba biegł

/tekst jednej z wykonanych piosenek Arki Noego/