Niedziela, 12.11.2023 r. – XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

W przyszłą niedzielę, 12 listopada,  w całym Kościele przeżywać będziemy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzień ten przeżywać będziemy pod hasłem: „Mimo wojny, kryzysu, prześladowań … to jest zawsze nasz dom”.  Na Bliskim Wschodzie, gdzie każdy kamień opowiada o wytrwałej miłości, potrzeba dziś naszej pomocy, by ziemia, która pamięta początki chrześcijaństwa, pozostała domem dla naszych Sióstr i Braci. Mimo wojny, biedy i śmierci; mimo prześladowań i wykluczenia tysiące chrześcijan rezygnuje z migracji, by zanieść światu rewolucję przeciwko przemocy! Nie tylko modlitwą, ale także ofiarą materialną, którą wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć do puszek chcemy chociaż w taki skromny sposób wesprzeć cierpiących chrześcijan w Syrii, Libanie i w Ziemi Świętej.