Zakończenie roku formacyjnego Dzieci Maryi – 17.06.2023

W sobotę, 17 czerwca, po Mszy św. wieczornej w ogrodzie probostwa miało miejsce spotkanie kończące rok formacyjny Dzieci Maryi. Na spotkanie – już po raz drugi – zaproszeni zostali także rodzice i młodsze rodzeństwo dziewczynek należących do tej grupy. Byli także goście specjalni: rodzina bratanicy ks. Jana. Dzieci szybko zintegrowały się i razem bawiły się. Dla niektórych z nich największą frajdą był pies Ks. Proboszcza – Luna, która z wielkim zadowoleniem pozwalała się głaskać i karmić słodyczami.
Ojcowie wraz z Ks. Prob. Ignacym zajęli się rozpaleniem grilla i smażeniem kiełbasek, a mamusie zastawiły stoły pysznymi ciastami, chipsami, popcornem oraz słodyczami i napojami. Po grillowej kolacji był czas na wspólny śpiew piosenek, które uczyły się dziewczynki w minionym roku na przemian z tymi, religijnymi i biesiadnymi, które znali ich rodzice.
Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i krótką modlitwą przy stacjach Boleści NMP w intencji pokoju oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie.