Koncert słowackiego Chóru Mieszanego Apollo z Bratysławy w naszym kościele- niedziela, 11.12.2022, g. 11.00

Pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Śląskiego, Metropolity Katowickiego, Biskupa Diecezji Cieszyńskiej, Starosty Cieszyńskiego i Burmistrza Cieszyna w dniach od 9 do 11 grudnia w Cieszynie odbył się VII Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Józefa Świdra.

Jeden z koncertów na zakończenie festiwalu miał miejsce w naszym kościele. W niedzielę, 11 grudnia, słowacki Chór Mieszany Apollo z Bratysławy pod dyrekcją prof. Milena Koleny zapewniając oprawę uczestniczył wraz z parafianami w Mszy świętej o godz. 11.00. Na na wejście chórzyści zaśpiewali “Milost mira” Czajkowskiego; na przygotowanie darów:  “Ubi caritas” Ola Gjeilo; na Komunię: “O salutaris hostia” Charlesa Gounoda, a na zakończenie: “Gaudeamus omnes” Marka Raczynskiego.

Po zakończeniu Eucharystii Ks. Proboszcz zaprosił parafian na krótki koncert w wykonaniu Chóru Apollo. Wysłuchaliśmy:
Ave Maria – Tomas Luis de Victoria
Kyrie from Missa brevis – Zdenek Lukáš
Ave Maria – Gediminas Kalinas
Salve Regina – Mária Jašurdová
Ave Maria – Patrick Killen
Gloria – Paul Basler, solo w wykonaniu: Márii Ivančáková
Na zakończenie koncertu artyści zaśpiewali cztery kolędy w aranżacji słowackiego kompozytora Pavola Krški.

Koncert ten był wielkim wydarzeniem artystycznym.